Transshipment

Przeładunki – forma optymalizacji procesu transportu.

Strona główna / Logistyka kontraktowa / Przeładunki – forma optymalizacji procesu transportu.

Z analiz rynku możemy wywnioskować, że przedsiębiorstwa które mają na względzie optymalizację kosztów szukają różnego rodzaju rozwiązań. W transporcie usługa przeładunku może być podyktowania kilkoma przesłankami:

  • Konsolidacja przesyłek, jest to proces łączenia mniejszych paczek wysyłanych w podobnym kierunku w jedną większą, tak aby transport był bardziej ekonomiczny i efektywny. Odbywa się to zazwyczaj w magazynach przeładunkowych.

To ekonomiczne rozwiązanie pozwala przede wszystkim na zaoszczędzenie miejsca w magazynie oraz w pojeździe transportującym towar, a co za tym idzie, niesie ze sobą korzyści finansowe: więcej miejsca = więcej przesyłek, które można obsłużyć. Konsolidacja pozwala też na zdecydowanie szybszą obsługę logistyczną, niż mogłoby to mieć miejsce w przypadku pojedynczych drobnych pakunków. Zdecydowanie warto więc korzystać z tego sposobu spedycji towarów lub skorzystać z usług profesjonalnej firmy, która zajmuje się konsolidacją transportowanych przesyłek.

  • Kolejny przewoźnik.

Mając możliwość przeładunku kontrahenci mogą dokonać przeładunku na inny środek transportu. Opcja ta ma swoje uzasadnienie ekonomiczne w przypadkach:

– przewoźnik, który odbierze ładunek nie musi mieć zezwoleń na kraje WNP. Przeładowuje go i oddaje przewoźnikowi, który ma zezwolenia. Ładując towar z Polski pozbywamy się konieczności posiadania pozwoleń na kraje trzecie a bliska odległość od granicy pozwala dodatkowo zaoszczędzić na transporcie i każda ze stron jest usatysfakcjonowana,

– zaplanowanie przeładunku w czasie zakończenia pracy kierowcy na inny (wypauzowany) środek transportu zapewnia ciągłość dostaw.

Wiedza po co to robić jest niewątpliwie niezbędna do podjęcia decyzji – czy to nam się opłaci..?
Drugą kwestią jest czym i jak to robić…
W tym dopatruję przewagę naszej firmy JMP, nie tylko wiemy co ale dzięki szerokiej gamie transporterów możemy wykonać najbardziej skomplikowane operacje przeładunkowe.

Zaufały nam takie
firmy jak

Właśnie doświadczenie we współpracy z takimi firmami wpływa na perfekcyjną obsługę naszych klientów.

Nasza specjalizacja i doświadczenie jest wprost proporcjonalne do tego, aby wziąć całkowitą odpowiedzialność za powierzone nam ładunki. Na „własnym podwórku” zorganizowaliśmy możliwość rozładunku / przeładunku ładunków o różnym skomplikowaniu. Dzięki temu możemy wykonać usługi bez angażowania właściciela ładunku.

Posiadając odpowiedni sprzęt, dokonujemy niemożliwego!